Aktualne inicjatywy

19.05.2015 III charytatywny mecz „Biznesowej Ligi Pomocy”

Inicjatywy http://www.magellansa.pl/PL/CSR/DlaInstytucji/BiznesowaLigaPomocy/Default.aspx

02.03.2015 Poznaliśmy zwycięzców VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla szkół i świetlic przyszpitalnych „Narysuj swoją bajkę”.

Inicjatywy http://www.magellansa.pl/PL/CSR/DlaNajmlodszych/NaZdrowieUsmiech/Default.aspx

05.12.2014 Mikołajkowe spotkanie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki

Inicjatywy http://www.magellansa.pl/PL/CSR/DlaSportu/WspolpracaZWidzewem/Default.aspx

02.04.2014 Spotkaj się z nami na Facebooku

Inicjatywy http://www.facebook.com/nazdrowieusmiech
Archiwum inicjatyw

Archiwum inicjatyw

A A A |

24.06.2014 Znamy zwycięzców VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla szkół i świetlic przyszpitalnych "Sport to zdrowie"

Archiwum inicjatyw

Mali pacjenci z 57 szpitali z całej Polski wzięli udział w  VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci ze szkół i świetlic przyszpitalnych. Tegoroczny temat: "Sport to zdrowie” zachęcał małych pacjentów do stworzenia prac plastycznych inspirowanych aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia. Znamy już laureatów tegorocznego konkursu plastycznego.

Pierwsze miejsce i główną nagrodę konkursu o wartości 3.000 zł z przeznaczeniem na wyposażenie świetlicy przyszpitalnej zdobył Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Zabrzu.

Drugie miejsce i nagrodę o wartości 2.000 zł otrzymuje Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

W konkursie przyznana została również „Nagroda Publiczności” o wartości 2.000 zł, o której zdecydowali internauci głosujący na najlepszą pracę na portalu Facebook. Laureatem tej szczególnej nagrody został Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie.

W konkursie zostały przyznane również dwa wyróżnienia, każde o wartości 700 zł, dla Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile oraz SP ZOZ im. dr K. Hołogi w Nowym Tomyślu.

Wszyscy autorzy nagrodzonych prac otrzymają upominki.

Serdecznie gratulujemy!

Prace konkursowe można oglądać na profilu konkursu Facebook

 

 
Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursufacebook logo Dołącz do nas na
www.facebook.com/nazdrowieusmiech

14.06.2014 II charytatywny mecz „Biznesowej Ligi Pomocy”: Łódzkie kontra Trójmiasto za nami!

Archiwum inicjatyw 14 czerwca 2014 r., tuż po godzinie 14:00 przedstawiciele biznesu z Łódzkiego spotkali się na boisku z przedsiębiorcami z Trójmiasta, aby zagrać w drugim charytatywnym meczu Biznesowej Ligi Pomocy, zorganizowanym przez Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego, IQ Sport Advisory Group i firmę Magellan S.A. Na boisku przedsiębiorcy zagrali ramię w ramię z gwiazdami Ekstraklasy. Drużyny poprowadzili uznani trenerzy: Czesław Michniewicz (Łódzkie) i Michał Probierz (Trójmiasto).

Na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim wystąpili reprezentanci 26 firm, osoby prywatne i zawodowi piłkarze. Aby przyłączyć się do tej sportowo-charytatywnej akcji wystarczyło wykupić cegiełkę o wartości co najmniej 1.000 zł. Środki zebrane ze sprzedaży cegiełek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego na oddział dziecięcy szpitala w Łęczycy.


blp

Na boisku mogliśmy oglądać zawodników reprezentujących m.in.: IQ Sport, Magellan SA, Aleksandrów Łódzki, Coca Cola, Orlen Paliwa, Eurotel, Deloitte, HAMMERmed, Gustpol, H. Skrzydlewska, 2 Find, Inkaso WEC, Kamparex, KickIn24, KPT Audyt, PizzaPortal.pl, Sailing, Syguła, WIK-BUD, TWFM Restauracje, Noble Bank, Pharmaceris, Futbol Bonito, GKO czy Morska Motors.

Dla reprezentantów biznesu grających w Biznesowej Lidze Pomocy była to również wyjątkowa okazja do spotkania się na boisku ze znanymi piłkarzami. Składy obu drużyn wzmocnili m.in. Euzebiusz Smolarek, Radosław Matusiak, Marcin Robak, Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Damian Radowicz, Krzysztof Ostrowski, Piotr Grzelczak, Tadeusz Gapiński i Joseph Oshadogan.

Najskuteczniejszymi zawodnikami meczu okazali się Łukasz Broź w łódzkiej drużynie oraz Krzysztof Ostrowski, Damian Radowicz, Piotr Grzelczak i Andrzej Niedbalski w zespole z Trójmiasta.

Wielkie sportowe starcie Łódzkie kontra Trójmiasto zakończyło się zwycięstwem drużyny gości 5:2. I chociaż zespół prowadzony przez trenera Michała Probierza pokonał łódzką drużynę Czesława Michniewicza, tym samym rewanżując się za przegraną w ubiegłorocznym spotkaniu, to i tak w „Biznesowej Lidze Pomocy” wszyscy są wygrani – ci, którzy dali z siebie wszystko na boisku i ci, dla których zagrali.

„Biznesowa Liga Pomocy” to inicjatywa, która wpisała się już w działania społeczne łódzkich firm i jednoczy przedsiębiorców wokół szczytnego celu. Całkowity dochód z meczu charytatywnego przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego dla małych pacjentów Oddziału Dziecięcego Szpitala im. Św. Faustyny Kowalskiej w Łęczycy, w tym na sfinansowanie m.in. zakupu skanera naczyń krwionośnych oraz pulsoksymetru (urządzenia do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi).

06.12.2013 Mikołajkowe spotkanie z małymi pacjentami Szpitala Matki Polki w Łodzi

Archiwum inicjatyw 6 grudnia br. z okazji Mikołajek pracownicy Magellana wraz z piłkarzami Widzewa odwiedzili małych pacjentów Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i malowali świąteczne bombki.

W mikołajkowym spotkaniu wzięli udział Krystian Nowak, Piotr Mroziński oraz Michał Płotka. Wspólnie z dziećmi leczonymi w Szpitalu Matki Polki malowaliśmy bombki-piłki, a także ozdabialiśmy je świątecznymi naklejkami. Bombki przyozdobione zostały także autografami zawodników Widzewa.
- Tradycyjnie już organizujemy mikołajkowe spotkania dla małych pacjentów łódzkich szpitali. Chcemy w tym szczególnym dniu wprowadzić świąteczny nastrój na oddziały dziecięce. Cieszy nas, że wizyta zawodników Widzewa i wspólne malowanie bombek-piłek sprawiło tyle radości małym pacjentom - mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska, Kierownik Działu Marketingu Magellan S.A.

- Przy okazji dzieci mogły przekonać się, jak ich idole radzą sobie nie na boisku, ale w zupełnie innej roli. Najważniejszy dla nas wszystkich był uśmiech dzieci, jaki towarzyszył przy okazji piątkowego spotkania – dodaje Michał Kulesza, Członek Zarządu RTS Widzew Łódź S.A.

Na fotorelacje z wydarzenia zapraszamy na www.facebook.com/nazdrowieusmiech

27.06.2013 Konkurs plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych "Świat za sto lat, czyli okiem małego wynalazcy"

Archiwum inicjatyw

Świat komputerów, robotów i kosmicznych podróży – tak mali pacjenci przedstawiali swoje wyobrażenia świata przyszłości w konkursie dla szkół i świetlic przyszpitalnych „Świat za sto lat, czyli okiem małego wynalazcy”. Wyjątkowe i kreatywne prace otrzymaliśmy z 50 szpitali z całej Polski. Już znamy laureatów tegorocznego konkursu plastycznego.

Główną nagrodę konkursu zdobył Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. St. Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Szpital w Zabrzu. Zwycięski szpital otrzyma nagrodę o wartości 3.000 zł w postaci wybranych przez siebie materiałów i pomocy edukacyjnych, które pozwolą umilić najmłodszym pobyt w szpitalu.

Drugie miejsce, a tym samym nagrodę o wartości 2.000 zł z przeznaczeniem na wyposażenie świetlicy przyszpitalnej otrzyma Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju.

W tym roku po drugi w konkursie została przyznana „Nagroda Publiczności”. Laureatem tej szczególnej nagrody został Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Praca przygotowana przez małych pacjentów szpitala z Kościerzyny uzyskała najwięcej głosów oddanych na stronie www.facebook.com/nazdrowieusmiech

Dwa konkursowe wyróżnienia, każde o wartości 700 zł, otrzymały: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Psarskiego w Ostrołęce i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Wszyscy autorzy nagrodzonych prac otrzymają upominki.

Serdecznie gratulujemy!

Prace konkursowe można oglądać na profilu konkursu Facebook

 

 
Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursufacebook logo Dołącz do nas na
www.facebook.com/nazdrowieusmiech

19.06.2013 II Mistrzostwa z Widzewem i Magellanem

Archiwum inicjatyw Spółka Magellan wspólnie z RTS Widzew Łódź, podobnie jak w poprzednim roku, zorganizowała „Mistrzostwa z Widzewem i Magellanem”. Pięciu zawodników Widzewa - Jakub Bartkowski, Mariusz Rybicki, Krystian Nowak, Michał Płotka oraz Bartłomiej Kasprzak – wzięło udział w spotkaniu z dziećmi z łódzkich świetlic Caritasu.

Specjalnie dla młodych Kibiców została zorganizowana sportowa olimpiada prowadzona przez trenerów Akademii Futbolu Widzewa i ze specjalnym udziałem zawodników klubu. Piłkarze promowali wraz z najmłodszymi ideę kibicowania fair play i ducha sportowej rywalizacji.

Mistrzostwa z Widzewem i Magellanem to już kolejna akcja charytatywna, podczas której chcieliśmy przekazać sportową pasję najmłodszym i pokazać, jak można na sportowo zorganizować czas wolny - mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska, Kierownik Działu Marketingu w Magellan S.A.

Fotorelacja z wydarzenia
Sportowa olimpiada na Stadionie Widzewa
Pierwsza edycja Mistrzostw została zorganizowana przed rokiem. Wówczas dzieci miały okazję spotkania się z Łukaszem Broziem, Maciejem Mielcarzem, Jarosławem Bieniukiem, Jakubem Bartkowskim, Piotrem Mrozińskim i Mariuszem Stępińskim.

08.06.2013 Biznesowa Liga Pomocy 2013

Archiwum inicjatyw 8 czerwca 2013 roku przedstawiciele biznesu oraz obecni i byli zawodowi piłkarze spotkali się na boisku, aby grać tak naprawdę jako jedna drużyna na rzecz Świetlicy środowiskowej przy Zespole Szkół nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim. Mecz charytatywny Biznesowej Ligi Pomocy zorganizowała IQ Sport Advisory Group wspólnie ze Spółką Magellan i Burmistrzem Aleksandrowa Łódzkiego.

blp

W meczu udział wzięli znani z piłkarskich boisk: Jarosław Bieniuk, Radosław Matusiak, Tomasz Muchiński, Krzysztof Ostrowski, Sławomir Chałaśkiewicz oraz Tadeusz Gapiński.

Na boisku zagrali także pracownicy i przedstawiciele takich marek jak: Magellan, IQ Sport, CC Group, Hammermed, Virako, Deloitte, MPO, Noble Bank, Globitel, Danfoss, H. Skrzydlewska, Sailing, Gustpol, TWFM restauracje, Przyguccy Inter-cars, Motomorfoza, Impall, Advert house, WIK-BUD, Stormmedia, Kamparex i Europlo.

Wygrała drużyna Czesława Michniewicza, która pokonała drużynę trenera Michała Probierza 4:2
Radosław Matusiak zdobył 3 bramki, a 4 gola dla zwycięzców zdobył Arkadiusz Świętosławski. Jedną bramkę dla pokonanych zdobył Adrian Budka, autorem drugiej był Sławomir Kujawiak.

Dochód z meczu charytatywnego zostanie przeznaczony na zakup sprzętu terapeutycznego i specjalistycznego wyposażenia do funkcjonowania świetlicy środowiskowej w Aleksandrowie Łódzkim.

Świetlica środowiskowa przy Zespole Szkół nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim działa od 2004 roku. Placówka wspiera dzieci i młodzież ze środowisk zagrożonych społecznie oraz znajdujących się w trudnych warunkach materialnych. Codziennie korzysta z niej ok. 50 najbardziej potrzebujących dzieci uczestnicząc w zajęciach sportowo - terapeutycznych, wyrównawczych i kompensacyjnych. Dla prawidłowego i kompleksowego funkcjonowania świetlicy, niezbędne jest rozwinięcie jej działalności. Zakup odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjno- terapeutycznego oraz opieka socjoterapeuty stworzą nowe możliwości pracy z wychowankami świetlicy.10.12.2012 Nowy aparat do EKG, czytanie bajek i pokaz umiejętności piłkarskich, czyli Mikołajki dla najmłodszych w „Koperniku”

Archiwum inicjatyw


W poniedziałek, 10 grudnia br. pracownicy Magellana wspólnie z piłkarzami Widzewa czytali bajki na Oddziale Pediatrycznym Szpitala im. M. Kopernika  w Łodzi.  Na ręce Prof. dr hab. N. med. Iwony Stelmach – Kierownik Oddziału Klinicznego Interny Dziecięcej i Alergologii III Katedry Pediatrii UM w Łodzi, w mikołajkowym prezencie,  Magellan przekazał również nowy aparat EKG.

- To wyjątkowo cenny podarunek, ponieważ po niedawnym połączeniu tego oddziału z Oddziałem Pediatrycznym przeniesionym z Ośrodka Pediatrycznego im. Korczaka w związku z prowadzoną tam rewitalizacją, zakres świadczeń pediatrycznych udzielanych w budynku głównym Szpitala im. Kopernika znacznie się zwiększył. Pojawiła się pilna potrzeba zakupienia aparatu EKG ze specjalnymi elektrodami dla dzieci – mówi Adrianna Sikora, rzecznik Szpitala im. Kopernika.

Każdy z najmłodszych pacjentów otrzymał książkę z autografem jednego z piłkarzy Widzewa. „Chcemy, aby w sercach najmłodszych pacjentów zagościł świąteczny nastrój”- mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska, Kierownik Działu Marketingu w Magellanie.

Po czytaniu bajek szpitalny hall przed wejściem do oddziału na ok. 20 minut zamienił się w mini-boisko, gdzie zawodnicy zademonstrowali dzieciom niektóre elementy treningu piłkarskiego. Spotkanie z piłkarzami RTS i pracownikami Magellana miało na celu popularyzację spędzania wolnego czasu w sposób aktywny oraz przekonanie dzieci, że czytanie bajek to ciekawy sposób na nudę.facebook logo Dołącz do nas na www.facebook.com/nazdrowieusmiech

07.12.2012 Konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół i świetlic przyszpitalnych: EKO-ŚWIAT. Stwórz to sam

Archiwum inicjatyw

Dzieci z ponad 370 szpitali mogły przekonać się, że dostępne przedmioty można wykorzystać do kreowania własnej, dalekiej od szpitalnej, rzeczywistości. Każdy ekologiczny projekt był efektem dużego zaangażowania, wspólnej pracy i talentu chorych dzieci.


Główną nagrodę konkursu zdobyło Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju za projekt eko-piłkarzyków. Zwycięski szpital otrzymał nagrodę o wartości 3.000 zł w postaci wybranych przez siebie, najbardziej pomocnych do pracy z chorymi dziećmi, materiałów i pomocy edukacyjnych.

Drugie miejsce w konkursie i nagrodę o wartości 2.000 zł z przeznaczeniem na potrzeby szkoły przyszpitalnej otrzymał Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie za dokładność wykonania wszystkich niezbędnych elementów eko-komputera.

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu została przyznana „Nagroda Publiczności”. Głosami użytkowników portalu społecznościowego Facebook, oddanymi na stronie www.facebook.com/nazdrowieusmiech, tę szczególną nagrodę zdobył Szpital Specjalistyczny w Pile.

Dodatkowo przyznane zostały dwa wyróżnienia dla: Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej oraz Ośrodka Pediatrycznego im. J. Korczaka w Łodzi.

Przygotowano również upominki dla małych pacjentów, którzy wykonali nagrodzone prace.

Wszystkie konkursowe eko-projekty można oglądać na stronie profilu konkursu na portalu Facebook

facebook logo Dołącz do nas na www.facebook.com/nazdrowieusmiech

11.10.2012 Współpraca z MKS Jedynka Łódź

Archiwum inicjatyw Spółka Magellan promuje rozwój poprzez sport. Od sezonu 2007/2008 aktywnie zaangażowaliśmy się w popularyzowanie tenisa stołowego, sponsorując MKS Jedynka Magellan Łódź. Przez pięć lat wspieraliśmy młodych zawodników ping-ponga w rozwijaniu ich sportowej pasji i osiąganiu pierwszych sukcesów w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. W czasie naszej współpracy drużyna dziewcząt  prowadzona przez trenera Tadeusza Szydłowskiego z sukcesami występowała w I Lidze Tenisa Stołowego, awansując do Ekstraklasy i zdobywając doświadczenia w profesjonalnych rozgrywkach. Zawodniczki MKS Jedynki odnosiły również sukcesy w Mistrzostwach Polski indywidualnie oraz w grze zespołowej i turniejach międzynarodowych.

Stypendia szkoleniowe
W sezonach 2008/2009 oraz 2009/2010 Magellan był fundatorem stypendium szkoleniowego dla grającej w MKS Jedynka Katarzyny Ślifirczyk. Wówczas 17-letnia zawodniczka z powodzeniem występowała na drużynowych Mistrzostwach Europy kadetek, zdobywając brązowy medal (Terni, Włochy 2008) oraz została mistrzynią Polski kadetek (Brzeg Dolny, 2008). Stypendium szkoleniowe pozwalało jej na skoncentrowaniu się na rozwijaniu sportowego talentu.

Magellan sponsorem Łódzkiej Gwiazdki   
W czasie współpracy z MKS Jedynką Spółka Magellan była sponsorem Ogólnopolskiego Turnieju w Tenisie Stołowym „Łódzka Gwiazda”.  W tradycyjnych świątecznych zawodach co roku brało udział ponad 150 obiecujących młodych tenisistów ze szkół z woj. łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego oraz świętokrzyskiego. Turniej odbywał się pod patronatem Urzędu Miasta Łodzi, a nagrody dla najlepszych zawodników ufundowane były przez Magellana.

11.10.2012 Gramy z WOŚP

Archiwum inicjatyw

Przez 14 lat działalności Spółka Magellan poznała problemy, z jakimi na co dzień muszą sobie radzić personel szpitali, jak również rodzice chorych dzieci. Przez ostatnie trzy lata graliśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, włączając się w działania mające na celu podniesienie jakości  opieki medycznej,  profilaktykę oraz leczenie chorych dzieci.

Na Aukcje WOŚP przekazywaliśmy prace plastyczne otrzymane na organizowane przez nas konkursy plastyczne dla dzieci ze szkół i świetlic przyszpitalnych. Wszystkie wystawione na licytację dzieła małych pacjentów znalazły nowych właścicieli,  a środki pochodzące z ich sprzedaży wspomogły Fundację w zakupie ultranowoczesnego sprzętu do wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi, z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, a także sprzętu dla ratowania wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Był to szczególny dar od dzieci dla dzieci.

26.06.2012 Współpraca z Widzewem

Archiwum inicjatyw Sport bardzo dobrze współgra ze zdrowiem, dlatego z RTS Widzew Łódź współpracujemy nie tylko od strony sponsoringowej, ale również wspólnie organizujemy akcje charytatywne. Sportową pasję staramy się przekazać najmłodszym.
Mistrzostwa z Widzewem i Magellanem
Mistrzostwa Europy 2012 były okazją do promowania idei kibicowanie fair play i ducha sportowej rywalizacji. Wspólnie z RTS Widzew zaprosiliśmy dzieci z łódzkich świetlic środowiskowych CARITAS do udziału w projekcie „Mistrzostwa z Widzewem i Magellanem” , włączając je w aktywne przygotowania do tego piłkarskiego święta.

Pierwszy etap: Konkurs plastyczny „Zaprojektuj strój kibica na Mistrzostwa Europy”
Konkurs łączył zainteresowania sportowe i plastyczne. Najmłodsi fani futbolu ze świetlic CARITAS mieli szansę zaprojektowania stroju kibica na Mistrzostwa Europy. Zwycięski projekt posłużył jako wzór do przygotowania sportowych trykotów i chociaż każdy młody kibic mógł narysować swój wymarzony projekt, to stroje kibiców otrzymała cała zwycięska świetlica przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi.
Sportowa olimpiada
Finał konkursu i wręczenie nagród z udziałem wszystkich uczestników odbyło się 26 czerwca 2012 r. na stadionie Widzewa. Młodzi kibice mogli spróbować swoich sił na boisku. Specjalnie dla nich została zorganizowana sportowa olimpiada „Mistrzostwa z Widzewem

26.05.2011 Dzień Matki w Matce Polce

Archiwum inicjatyw

Baśniowy Kalendarz dla Mamy 2012

Z myślą o Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Spółka Magellan wydała charytatywny kalendarz na 2012 rok. „Baśniowy Kalendarz dla Mamy 2012” to wyjątkowe przedsięwzięcie, które pozwoliło na zebranie 10.000 PLN z jego sprzedaży i przekazanie całkowitego dochodu na wsparcie znaczącego w skali kraju szpitala - Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, z którego wiedzy i opieki korzystają mieszkańcy nie tylko województwa łódzkiego, ale całej Polski.

Kalendarz jest także specjalnym wydawnictwem, ponieważ każdy miesiąc zawiera rysunki małych pacjentów ze świetlic przyszpitalnych w całej Polsce, które otrzymaliśmy na organizowany przez nas ogólnopolski konkurs plastyczny „Baśniowe opowieści”. Tylko majowa karta kalendarza ma pustą ramkę, w której dzieci mogą swoim mamom narysować laurkę z okazji Dnia Matki. Na każdej z kartek kalendarza jest informacja o jednej klinice ICZMP w Łodzi.

Dzień Matki w Matce Polce
Premiera kalendarza miała miejsce podczas specjalnego koncertu z okazji Dnia Matki, zorganizowanego dla dzieci leczonych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w maju 2011 r. Już wtedy wszyscy mali pacjenci ICZMP otrzymali w prezencie około 300 sztuk tego wyjątkowego kalendarza. Honorowym gościem wydarzenia był Pan Marszałek Witold Stępień.

Patronat nad akcją zbierania środków na ICZMP objęły łódzkie media, w tym: TVP w Łodzi, Radio Łódź i Gazeta Łódzka.

08.10.2009 Magellan wspiera profilaktykę raka piersi

Archiwum inicjatyw

Spółka Magellan dwukrotnie była partnerem „Meetingu na rzecz walki z rakiem piersi”, organizowanego przez łódzką Fundację Carpe Diem, prowadzącą działalność m.in. na rzecz ochrony zdrowia i opieki społecznej. Projekt miał na celu zwrócenie uwagi na potrzebę popularyzacji profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna.

Organizatorzy zachęcali jak najwięcej kobiet z Łodzi i okolic do zadbania o swoje zdrowie i regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Specjalnie dla młodych dziewcząt – łódzkich maturzystek i studentek odbyły się wykłady dotyczące profilaktyki raka piersi, projekcja filmu „Magda, miłość i rak” i spotkanie z jego główną bohaterką, Magdaleną Prokopowicz, która stałą się symbolem  walki z chorobą.

W programie meetingu były również bezpłatne badania mammograficzne i ultrasonograficzne oraz konsultacje onkologiczne.  Badania mammograficzne dla kobiet od 35 roku życia, nie objętych programem profilaktyki raka, sfinansował Magellan.

Podczas drugiego meetingu w 2010 r. zostały przeprowadzone warsztaty z chirurgii rekonstrukcyjnej piersi u kobiet po mastektomii. Organizacja dziewięciu zabiegów z zastosowaniem najnowocześniejszych metod rekonstrukcji była możliwa dzięki współpracy Fundacji Carpe Diem z Kliniką Chirurgii Onkologicznej  i Chorób Piersi Instytutu CZMP w Łodzi oraz sponsorami implantów piersi, wśród nich Spółką Magellan.


Grupa

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • GPW Catalyst
  • Bondspot
  • Komisja Nadzoru Finansowego

Kontakt dla mediów

Paulina Szwed-Dobrzyńska Dyr. ds. Marketingu i PR

tel. +48 42 272 32 37
fax +48 42 272 31 01
paulina.szwed@magellan.pl

2018 Copyrights by Grupa Magellan. Polityka cookie